FAQ
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy skok tandemowy jest bezpieczny, myślałeś nad tym, co robić kiedy spadochron się nie otwiera bądź zawsze chciałeś wiedzieć jaka jest szybkość podczas spadania z zamkniętą czaszą spadochronu - trafiłeś idealnie. W dziale FAQ znajdziesz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące skoków w tandemie. Kto wie, może dzięki tym informacjom zdecydujesz się na spełnienie swojego marzenia? A może będziesz chciał podarować bliskiej osobie nietypowy prezent w formie skoku tandemowego? Życzymy miłej lektury!
- Kto może skoczyć w tandemie?
Z naszej oferty może skorzystać praktycznie każdy - zarówno duży, jak i mały :). Istnieją pewne przeciwwskazania do skoku: poważne choroby serca, epilepsja i waga przekraczająca 120 kg. Ponadto, osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych na skok. Do skoku w tandemie nie są potrzebne żadne badania ani szczególne przygotowanie, dlatego może się do nas zgłosić każdy, kto chce choć na chwilkę zapomnieć o rzeczywistości i poczuć się wolny jak ptak...
- Czy skoki tandemowe są bezpieczne?
Wszystkie osoby, które zdecydowały się na skoki w tandemie jednogłośnie stwierdzają, że jest to naprawdę bardzo bezpieczna forma rekreacji. Skokiem zawsze kieruje doświadczony i wykwalifikowany instruktor, a spadochron ma szereg sprawdzonych zabezpieczeń.
- Czy podczas skoku będę podpięty do instruktora?
Tak, uprząż pasażera jest podpinana do uprzęży spadochronu instruktora - wytrzymuje ona ciężar do 4 ton! Podobnie jak cały sprzęt, uprząż jest poddawana odpowiednim testom technicznym, dlatego jesteśmy pewni jej wytrzymałości.
- Co w przypadku, jeśli spadochron się nie otworzy?
To główny powód, dlaczego wiele osób nie decyduje się na tego typu sport, ale naprawdę nie ma czego się obawiać. Wszystkie nasze sprzęty spadochronowe składają się z dwóch spadochronów: głównego oraz zapasowego. Jeżeli wystąpi sytuacja awaryjna, instruktor odepnie źle otwarty spadochron główny i otworzy zapasowy, który jest składany tak, aby zawsze się otworzył. Dodatkowym systemem zabezpieczającym jest elektroniczny "anioł stróż", czyli automat spadochronowy, który otwiera automatycznie zapasowy spadochron na bezpiecznej wysokości.
- Jak mam przygotować się do skoku tandemowego?
Jak już wcześniej wspominaliśmy, do wykonania takiego skoku nie potrzeba żadnych badań, a nawet specjalistycznego i długotrwałego szkolenia. Wystarczy pamiętać tylko o tym, aby na lotnisko zabrać ze sobą wygodne, wiązane obuwie sportowe. Jeżeli będziesz chciał skoczyć w chłodniejszy dzień, warto abyś pod kombinezon założył na przykład cieplejszą bluzę.
- Czy do skoku muszę kupować jakiś sprzęt?
Nie, nic nie musisz kupować - na miejscu otrzymasz najważniejsze wyposażenie: specjalny kombinezon, kask i gogle.
- Czy można skakać jeśli będzie padać?
Niestety pogoda jest jednym z nielicznych ograniczeń, których nie możemy niestety kontrolować. Kiedy pada deszcz i śnieg bądź chmury są zbyt nisko - nie decydujemy się na skoki. Decyzję o tym, czy skok może zostać wykonany, czy należy go przełożyć podejmujemy my. Często zdarza się, iż pogoda w Warszawie znacząco różni się od aktualnej pogody w Przasnyszu. Przede wszystkim liczy się dla nas bezpieczeństwo Klientów oraz instruktorów, dlatego skaczemy tylko przy odpowiednich warunkach pogodowych.
- Jak szybko się spada?
Prędkość spadania podczas skoku wynosi około 200 km/h. Niektórzy mają ciarki już na same wyobrażenie sobie tej prędkości ;)
- Jak długo będzie trwał skok?
Standardowo skaczemy z wysokości 4000 metrów - wtedy spadanie przy zamkniętym spadochronie trwa 50 sekund, a po jego otwarciu można odbyć swobodny, 5-10 minutowy lot.
- Gdzie można skoczyć?
Skoki tandemowe odbywają się na jednych z najbezpieczniejszych lotnisk w kraju - w Nowym Targu idealnie skomunikowanym z Krakowem oraz w Przasnyszu niedaleko Warszawy. Mogą do nas przybywać zarówno osoby z Polski, jak i mieszkające za granicą.
- Czy skok można nagrać?
Oczywiście! Oferujemy filmowanie skoku razem ze zdjęciami. Film może nagrać skoczek lecący obok. Jednak zdecydowanie bardziej polecamy druga opcję - nagrywanie z kamery zamontowanej na ręce instruktora. Ta metoda pozwala nagrać lot na otwartym spadochronie co nie jest możliwe w przypadku nagrywania przez drugiego skoczka kamerzystę. Dzięki temu nasi Klienci po skoku pełnym wrażeń otrzymują wspaniałą pamiątkę na wiele lat.
|